Przejdź do treści

Centrum Rozwoju Biofeedback

Jak trening biofeedback wpływa na jakość życia?

EEG Biofeedback poprawia koncentrację, szybkość myślenia, pamięć, przyswajanie materiału przed egzaminami.  Poprawia organizację pracy i jej właściwe planowanie. Uczy też relaksacji i wewnętrznego wyciszenia.

EEG Biofeedback jest skuteczną metodą treningową, wykorzystującą warunkowanie instrumentalne i plastyczność mózgu. Pod wpływem ćwiczeń tworzą się w mózgu nowe połączenia nerwowe.  Metoda biofeedback szeroko dostępna w Polsce i propagowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.

Metoda biofeedback polecana jest dzieciom i młodzieży pragnącym polepszyć swoje wyniki w nauce oraz cierpiącymi na ADHD, ADD, dysleksję, spektrum autyzmu, zespół Aspergera. Dorosłym funkcjonującym w nadmiernym stresie oraz osobom cierpiącym na fobie społeczne, wypalenie zawodowe, zaburzenia snu, bezsenność. 

Podczas treningu EEG Biofeedback, uczysz się świadomie przełączać ze stanu rozkojarzenia do stanu skupienia uwagi, ze stanu rozluźnienia do zapału do pracy, ze stanu rozdrażnienia do uspokojenia i wyciszenia.

Centrum Rozwoju Biofeedback to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które oferuje tak szeroką propozycję terapeutyczną oraz szkoleniową.

Jesteśmy terapeutami i wielkimi entuzjastami metody biofeedback.
Praktyką biofeedback zajmujemy się już od 2007 roku i nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że jest metoda niezwykle skuteczna.
Od początku istnienia Centrum Rozwoju Biofeedback pomogliśmy prawie 1000 pacjentom, przeprowadzając ponad 40 tys. sesji treningowych.

Wypracowaliśmy autorskie protokoły terapeutyczne, które z powodzeniem stosujemy w codziennej praktyce. Prawidłowe „odczytanie” mózgu i  zdiagnozowanie problemów naszych pacjentów jest najważniejszym źródłem naszych sukcesów terapeutycznych, dlatego dużą uwagę przykładamy do badań diagnostycznych bioelektrycznej czynności mózgu, tzw. QEEG. 

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, czy metoda biofeedback jest dla Ciebie lub Twojego dziecka?
Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę lub badanie QEEG:

+48 792 508 067