Centrum Rozwoju Biofeedback
Jak obserwujemy aktywność bioelektryczną mózgu?
Aktywność bioelektryczną mózgu obserwujemy w postaci specjalnie skonstruowanych gier biofeedback.
Gry te pozwalają na urozmaicenie i ożywienie treningu EEG Biofeedback. Przebieg gry zależy od bieżących parametrów EEG pacjenta. Trenujący "gra" w grę za pomocą pracy własnego mózgu, tzn. wpływa na przebieg gry zmieniając charakterystykę swoich fal mózgowych w zakresach, które są promowane przez terapeutę.
Mózg uczy się w ten sposób poprawnej aktywności EEG. W kolejnych sesjach terapeutycznych następuje wzmocnienie i utrwalenie pożądanej aktywności mózgu.

Gra InnerTube

Lot statkiem kosmicznym w zamkniętym, bajecznie kolorowym torze. Sterujesz – za pomocą fal EEG - prędkością lotu, przyspieszeniem, przejrzystością otoczenia, głośnością muzyki w tle.Przed Tobą do zdobycia 240 fantastycznych poziomów InnerTube to najchętniej wybierana gra Biofeedback.

Gra DualDrive (wyścigi samochodów)

Wyścigi samochodów terenowych w różnych plenerach: pustynia, góry, stepy, lodowce, itp. Wybierasz model i kolor samochodu, plener i ... GO! Utrzymuj wskaźniki zegarowe na dole ekranu na najwyższych wartościach. Grą steruje się tylko za pomocą EEG. Gra uwielbiana szczególnie przez chłopców (mniejszych i większych)

VideoPuzzle

Gra polega na układaniu puzzli z tematycznie wybieranymi obrazkami. Gra jest sterowana tylko za pomocą EEG. Po każdej sekundzie sukcesu, tj. spełnienia przez trenującego warunków treningu, odsłania się kolejny fragment obrazka. Im bardziej trenujący będzie skoncentrowany, tym szybciej ułoży się obrazek.
Gra sprawdza się przy treningach wyciszających i promujących SMR dla Klientów z deficytem uwagi (ADD, ADHD). Videopuzzle to bardzo prosty i skuteczny zarazem sposób podawania feedbacku trenującemu.

Gry BioPLAY

Gry BioPLAY są chętnie wybierane przez młodsze dzieci. Niektóre gry wymagają dodatkowego (obok parametrów EEG) sterowania myszką lub klawiaturą.
Celem przedstawionej na filmie gry Balony jest przekłucie wszystkich balonów za pomocą rzutek. Postaraj się tak przewidzieć trajektorię lotu rzutki, aby za jednym razem zniszczyć jak najwięcej balonów. Jeżeli uda Ci się przebić wszystkie balony zyskasz punkty premiowe i przejdziesz do następnego poziomu. Gra wymaga myszki do wyznaczania kierunku lotu rzutek. Kursorem myszki steruje pacjent lub terapeuta. Pacjent za pomocą EEG steruje siłą wyrzutu lotki.

Gry ParticleEditor

ParticleEditor to zestaw kilkunastu prostych gier bardzo skutecznych przy treningach wyciszających aktywność szybkich fal HiBeta. Najczęściej wybieraną jest "Świeczka".

Ekran terapeuty

Terapeuta na swoim ekranie obserwuje parametry pracy mózgu: surowy zapis EEG, wykresy amplitud trenowanych pasm częstotliwości oraz liczne wskaźniki i mierniki. I na ich podstawie ułatwia lub utrudnia trening EEG Biofeedback.